HomeO nasRealizacjeKontakt
 
 
 
 
       
 
O nas
 
 
 
       
 

Firma M.P. VIDEO STUDIO istnieje od 1998 r. Od zawsze priorytetem jest produkcja filmów na najwyższym poziomie w pełni satysfakcjonującym klientów prywatnych i biznesowych. Nasza dewiza brzmi "Uchwyć, to co nieuchwytne. Uchwyć niecodzienne, dynamiczne obrazy w doskonałej jakości".
Niektóre kamery cyfrowe są w stanie rejestrować obraz o zakresie dynamiki i gamie kolorów, który przekroczył już możliwości taśmy filmowej. Wszystkie nasze produkcje realizowane są za pomocą takiej właśnie kamery. To kamera kinematograficzna SONY PXW-FS7 z przetwornikiem kinowym 4K Exmor Super 35 mm. Pozwala ona rejestrować obraz w rozdzielczości 4K (4096 x 2160 px), Ultra HD (3840 x 2160 px) lub Full HD (1920 x 1080 px). Większość kamer rejestruje obraz w 8-bitowej głębi kolorów, co daje ok. 16,7 mln kolorów. Ta kamera rejestruje obraz w 10-bitowej głębi kolorów, co daje ponad miliard kolorów.

Pamiętamy na pewno z produkcji fabularnych bądź reklamowych perfekcyjne ujęcia w zwolnionym tempie. SONY PXW-FS7 daje możliwość rejestracji obrazu z prędkością do 180 klatek/sek. Daje to efekt idealnie płynnego zwolnienia.

Duży zakres tonalny, czyli HDR (High Dynamic Range), to dla nas nic nowego. To sposób, w jaki większość z nas na co dzień postrzega otaczający świat. W jasny słoneczny dzień nasze oczy są w stanie dostrzec szczegóły w rozświetlonych słońcem chmurach, a jednocześnie widzieć to, co kryje się w głębokim cieniu. Z kolei w ciemnym środowisku jesteśmy w stanie widzieć szczegóły przy bardzo słabym oświetleniu. Obecnie niektóre kamery zaczynają widzieć niemal jak ludzkie oko. I coraz lepiej radzą sobie również w ciemności. Wrażenie odbiorcze w HDR jest po prostu niesamowite. Większy zakres tonalny może pokazać widzom bardziej szczegółowy obraz, a tym samym zapewnić im wyjątkowe wrażenia przy oglądaniu. Szerszy, pełniejszy percepcyjnie zakres barw, który jest efektem dużego zakresu odwzorowania kontrastu, oznacza także lepsze nasycenie kolorów i niesamowite odwzorowanie ostrości jasnych partii obrazu. Kamera SONY PXW-FS7 rejestruje obraz o 14 stopniowej rozpiętości tonalnej, dzięki temu możemy tworzyć obraz wyglądający bardziej naturalnie, a nawet hiperrealistycznie. Do kontroli obrazu podczas montażu służy telewizor SONY BRAVIA 55 cali 4K z HDR.

W naszych głowach mieszczą się niesamowite komputery, w które wyposażyła nas ewolucja. Ich zadaniem jest m.in. stabilizacja obrazu. Kiedy kręcimy głową, obraz pozostaje stabilny, podobnie, gdy ją przekrzywiamy, linia horyzontu jest nadal wypoziomowana. Dzieje się tak dlatego, że nasz wewnętrzny sensor wie, co dzieje się z naszą głową i naszym ciałem i nakazuje mięśniom oka niwelować te ruchy. Dlatego biegnąc wzdłuż jadącego pociągu, jesteśmy w stanie odczytać informację umieszczoną na nim nawet jeśli została zapisana małą czcionką. Kiedy idziesz, obraz, który widzisz, przypomina ujęcie z wózka, które jest nie tylko doskonale wystabilizowane, ale także mistrzowsko nakręcone. Podczas realizacji naszych filmów używamy statywów kamerowych MANFROTTO i SACHTLER oraz stabilizatora ruchu kamery GLIDECAM DEVIN GRAHAM SIGNATURE SERIES, co gwarantuje wykonanie idealnie stabilnych wszystkich rodzajów ujęć, również kiedy kamera jest w ruchu.

Aby film był w pełni profesjonalny, musi zawierać perfekcyjny dźwięk. Rejestrujemy go za pomocą mikrofonu pojemnościowego SHURE, a gdzie tylko jest to możliwe, również za pomocą profesjonalnego reporterskiego rejestratora cyfrowego TASCAM DR-100. Wszystkie wypowiedzi rejestrowane są za pomocą zestawu bezprzewodowego SONY.

Posiadamy podpisaną umowę z ZAIKS-em na wykorzystanie utworów muzycznych w produkcjach filmowych oraz zezwolenie Archidiecezji Lubelskiej na filmowanie w kościołach obowiązujące na terenie całego kraju.

 
  
 projekt serwisu: M.P. Video Studio